Giresse publikon listën për ndeshjet e qershorit

05 qershor 14:32

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll këtë muaj do t’i zhvillon dy ndeshje kualifikuese për “Euro 2024”. “Dardanët” më 16 qershor e presin në stadiumin “Fadil Vokrri”, Rumaninë derisa tri ditë më pas luajnë kundër Bjellorusisë.

Përzgjedhësi Alain Giresse ka bërë publik listën e futbollistëve për këto dy ndeshje.

Në listën e strategut francez nuk mungojnë risitë ku për herë të parë janë ftuar sulmuesit Jetmir Topalli dhe Ermal Krasniqi.

Kosova ndodhet në Grupin I në kualifikimet për “Euro 2024”, ku pas dy ndeshjeve të para ka vetëm dy pikë dhe synon që të marrë fitoren e parë.

 

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "EURO2024 DARDANET ARJANET MURIC BURNLEYFC 1 MERGIM VOJVODA SAMIR UJKAN EMPOLIFC AMIR RRAHMANI MIRLIND KRYEZIU × VISAR BEKAJ KFTIRANA × LIRIM KASTRATI × FIDAN ALITI LEART PAQARADA FCST. PAULI × BETIM FAZLIJI FCST PAULI 1 IBRAHIM DRESEVIC HEKURAN KRYEZIU FCWINTERTHUR ELBASAN RASHANI × FLORIAN LOSHAJ ISTANBULSPOR 3 EDON ZHEGROVA LOSC 1 AMAR GERXHALIU ANTALYASPOR わ DONAT RRUDHANI SB 1 BERSANT CELINA STUE 1 FLORENT MUSLIJA SCPADERBORN × JETMIR TOPALLI ISTANBULSPOR 3 ERMAL KRASNIQI CLUJ ね MILOT RASHICA GALATASARA ね VEDAT MURIQI MALLORCA PERZGJEDHES: ALAIN GIRESSE FFK-KOSOVA.COM FFK_KOS FFKKOSOVA FFK_KS"

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas daljes nga “BBVA” i gjithë publiku u fokusua më…