Gjashtë persona kanë vdekur nga rrëzimi i helikoperit në Çeçeni

07 mars 16:01

Raportimet nga Çeçenia kanë bërë të ditur se të paktën gjashtë persona kanë vdekur pas rrëzimit të një helikopteri afër kufirit më Gjeorgjinë.

Lideri çeçen, Ramzan Kadyrov ka thënë se helikoteri i ndërtuar nga Rusia, Mi-8, ka qenë pronë e shërbimit kufitar të Çeçenisë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Manchester City dhe Basel përballën sonte (e mërkurë) në ndeshjen…