Gjermania më e sakta në pasime gjatë fazës së grupeve të ‘Euro 2020’

25 qershor 17:48

Kombëtarja e Gjermanisë po dominon me pasime të sakta në Kampionatin Evropian.

Futbollistët gjermanë pas tri ndeshjeve të para të “Euro 2020” kanë një përqindje prej 89.7% pasime të sakta. Pas gjermanëve vijnë Franca dhe Belgjika me 89% saktësi në pasime, Portugalia 88.7%, Spanja 88.3% dhe Italia 83.0%.

Gjermania ishte në grupin F, së bashku me Francën, Portugalinë dhe Hungarinë. Faza tjetër 1/16 e Evropianit starton të shtunën.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një bisedë të përzemërt për politikën, Sarajevën dhe rëndësinë e…