Gjermania vendos për trajnerin Low

30 nëntor 16:55

Joachim Low do të vazhdojë të jetë trajneri i Gjermanisë, të paktën deri pas Evropianit, që është planifikuar të zhvillohet në verën e vitit 2021.

Pas mbledhjes së mbajtur ditën e sotme mes drejtuesve të Federatës Gjermane të futbollit, është vendosur që Low të qëndrojë në drejtim të kombëtares.

Pas humbjes turpëruese që Gjermania pësoi nga Spanja, menjëherë filloi të flitej për një largim të trajnerit Low, por drejtuesit i kanë dhënë edhe një mundësi tjetër. Federata ka treguar mbështetje ndaj trajnerit dhe për këtë arsye kanë vendosur t’i besojnë ende, të paktën deri pas Evropianit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka njoftuar se përfaqësues të…