Gjoba për mosrespektim të masave e të rregullave, si hallva

10 dhjetor 08:55

 

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve ka gjobitur 688 qytetarë që kanë shkelur Ligjin kundër Covid-it ka njoftuar policia, e cila, po ashtu, ka bërë me dije se janë shqiptuar edhe 917 tiketa për shkelje të rregullave në trafik.

Sipas të dhënave, brenda ditës së djeshme në Kosovë kanë ndodhur 35 aksidente me dëme materiale, 15 me të lënduar dhe një me fatalitet, kurse 11 persona janë arrestuar, 5 janë dërguar në vuajtje të dënimit dhe 3 në mbajtje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një burrë dhe një grua, pa pëlqimin e të ëmës…