Gjykata Speciale fton për intervistim edhe Bislim Zyrapin

19 korrik 17:47

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim edhe ish-shefin e Shtabit të UÇK-së, Bislim Zyrapi dhe disa ish-eprorë të tjerë të UÇK-së.

Lajmin e ka bërë me dije presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

“Me keqardhje mësova që Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim ish-shefin e Shtabit të UÇK-së, Bislim Zyrapi, njëherësh këshilltar i imi, ish-komandantin e Zonës Operative të Dukagjinit, kryeministrin Ramush Haradinaj, si dhe disa ish-eprorë të tjerë të UÇK-së”, ka thënë presidenti Thaçi.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dega e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së në…