Grabovci kujton 28-vjetorin e aksionit për pajtimin e gjaqeve

02 shkurt 10:51

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Adem Grabovci, ka përkujtuar këtë aksion e pajtimit të gjaqeve me rastin e 28-vjetorit të këtij aksioni.

Grabovci i cili ka qenë njëri nga nismëtarët e këtij aksioni, ka thënë se pas pajtimit të gjaqeve kanë nisur luftën për çlirimin e Kosovës. “28 vite më parë, së bashku me Have Shalën, Myrvete Dreshajn, Brahim Dreshajn dhe Lulëzim Etemajn, e filluam Aksionin për pajtimin e gjaqeve, plagëve dhe ngatërresave. E bëmë pajtimin për të nisur luftën çlirimtare. Ndjehem shumë krenar për atë kohë dhe rezultat e saj!”, ka shkruar Grabovci në llogarinë e vet në “Facebook”.

Takimi i parë për fillimin e aksionit të pajtimit të gjaqeve është mbajtur në shtëpinë e Dinë e Adem Grabovcit në Pejë.

Image may contain: 15 people, people standing, outdoor and nature

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), presidenti Besim Hasani…