Grushte, shkelma dhe 8 kartonë të kuq në ‘Copa Libertadores’ (Video)

13 mars 13:15

Një incident tepër i shëmtuar u regjistrua në derbin e Porto Alegres mes Gremios dhe Internacional, e cila përfundoi në një betejë “lufte”, ku futbollistët e të dyja skuadrave u përplasën me grushte dhe shkelma, ku numri i kartonëve të kuq të nxjerrë nga xhepi i gjyqtarit ishte plot 8.

Tensioni filloi disa minuta nga fundi, teksa situate doli nga kontrolli në minutën e 88-të pas një përplasje dukshëm të qëllimshme mes Moises dhe Pepe. Situata më pas u përkeqësua dhe degjeneroi në dhunë. U desh ndërhyrja e Policisë që situatë të qetësohej.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me qëllim të koordinimit dhe menaxhimit të veprimeve dhe masave…