Guardiola lavdëron portierin e Kosovës

24 janar 2019 | 14:56

Skuadra e Manchester City është kualifikuar në finale të Carabao Cup, pasi e mposhti Burton Albionin në gjysmë-finale me rezultat të përgjithshëm 10-0.

Portieri i Kombëtares së Kosovës, Arijanet Muriqi, ishte nga fillimi i ndeshjes dhe nuk pranoi gol, po ashtu Muriqi ka pranuar vetëm një gol në pesë ndeshjet e tij të fundit me Cityn. “Ata kishin dy ose tri shanse të mira. Aro Muriqi ishte i mrekullueshëm”, ka thënë Guardiola.

 

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në kuadër të aktiviteteve me rastin e 90-vjetorit të lindjes…