Guardiola, trajneri i vitit në Premier Ligë

15 maj 14:22

Pep Guardiola është shpallur trajneri i vitit në Premier Ligë, pas sezonit impresionues me Manchester Cityn, duke arritur që ta mbrojë titullin e kampionit.

“Është një nder për mua ta fitojë këtë titull, por meritat shkojnë për të gjithë skuadrën, lojtarët dhe stafin. Faleminderit nga të gjithë ju”, ka thënë Guardiola.

Trajneri spanjoll është bërë trajneri i parë pas Sir Alex Ferguson që e fiton dy herë radhazi ketë çmim, ndërsa legjenda e Manchester United e bëri të njëjtën gjë në vitin, 2007, 2008 dhe 2009.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Prishtinë -Zëvendësministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Vesel Makolli, priti…