Hadergjonaj shënon gol për Kasimpasan (video)

16 janar 17:13

Florent Hadergjonaj është bërë protagonist në xhiron e 21-të në Superligën e Turqisë. Mbrojtësi shqiptar ka arritur të gjej golin në përballjen që Kasimpasa po e zhvillon në udhëtim te Giresunspor. Hadergjonaj mori përgjegjësinë e penalltisë në minutën e 64-të dhe realizoi një gol të bukur për 0-2.

Me këtë fitore, Kasimpasa ngritët në vendin e 16-të në Superligën e Turqisë me 21 pikë të tubuara. Ndërkohë për Hadergjonajn ky ishte goli i parë në Superligën e Turqisë këtë edicion, teksa ka bërë edhe një asistim.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të paktën 5,519,380 persona në të gjithë botën që nga…