Hapet llogari bankare për ta ndihmuar familjen e Pjetër Shalës

07 nëntor 2023 | 12:40

Familja e ish-ushtarit të UÇK-së, Pjetër Shala “Komandant Ujku”, ka hapur llogari bankare në emrin e vajzës së Pjetrit, Dafina Hamiti.

Kjo llogari është hapur për ta ndihmuar familjen për nevoja të udhëtimit si dhe për nevojat e Pjetër Shalës në Hagë.

Llogaria bankare është hapur në bankën ProCredit Banka dhe mbanë këtë numër: XK051189009612000157.

Familja Shala kërkon nga bashkatdhetarët dhe bashkëqytetarët që ta ndihmojnë këtë fond, për t’ia lehtësuar sado pak barrën familjes së Pjetër Shalës.

Pjetër Shala është arrestuar nga Dhomat e Specializuar dhe po mbahet në paraburgim në Hagë që nga data 16 mars 2021.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Ti je një vajzë me fat, por pa stil” Modelja…