Haradinaj: Baci Muharrem ishte shembulli i burrit shqiptar

11 qershor 2024 | 11:50

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka vizituar familjen e heroit të kombit, Agron Rrahmani pas ndarjes nga jeta të babait të tij, Muharrem Rrahmani.

“Baci Muharrem nuk ishte vetëm babai i Heroit Agron Rrahmani. Ai ishte shembulli i burrit shqiptar që tërë jetën ia kushtoi lirisë së vendit, me të gjitha forcat, deri në frymën e fundit. Ishte njeri shumë i dashur për të gjithë, mikpritës e bujar. Dhembjen po e ndajmë së bashku me familjen Rrahmani dhe të gjithë ata që e kanë njohur. I qoftë i lehtë dheu i Kosovës!”, ka shkruar Haradinaj në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-kryeinspektori i AKI-së, Burim Ramadani, ka rikujtuar komunikimin e shefes…