Haradinaj ia dhuron Mazrekajt flamurin kombëtar para përballjes me boksierin serb

31 maj 2019 | 11:22

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka pritur sot në takim boksierin me prejardhje nga Kosova, Petrit Mazrekaj.

Haradinaj ia ka dhuruar boksierit Mazrekaj flamurin kombëtar dhe i ka uruar suksese në meçin e radhës ndaj boksierit serb, Vekjko Raznatoviq .

“Prita sot boksierin Petrit Mazrekaj, të cilit i urova shumë sukses në meçin e radhës. Petriti ka shpirt sportisti por si shqiptar e ka edhe një motiv shtesë në përballjen e tij. Për motivim si dhe evokim se cila ishte rruga jonë deri në liri, ia dhurova atij flamurin kombëtar!”, ka shkruar Haradinaj në “Facebook”.

Fotografia e Ramush Haradinaj

Fotografia e Ramush Haradinaj

Fotografia e Ramush Haradinaj

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trendit të flokëve të shkurtra i është bashkuar edhe Kim…