Haradinaj: Kosova i qëndron pranë SHBA-së përballë të keqes globale

11 dhjetor 23:15

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur i tronditur pas sulmit terrorist që ka ndodhur sot në Nju-Jork, ku kanë mbetur të plagosur së paku katër persona.

Shkrimi i plotë i Haradinajt:

I tronditur me shpërthimin në New York dhe lëndimin e disa qytetarëve të atjeshëm. Aktet e këtilla terroriste na rikujtojnë tërë kohën përgjegjësinë që ne të gjithë kemi për paqen, demokracinë dhe sigurinë.
Kosova i qëndron pranë SHBA-së dhe popullit amerikan përballë të keqes globale.
RH

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, e cila…