Haradinaj kujton luftëtarët e Zonës Operative të Nerodimes

10 gusht 18:05

Kryeministri Ramush Haradinaj përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook” ka shkruar se para 21 vitesh, altarit të përjetësisë iu bashkuan Agim Bajrami, Xheladin Kurtaj dhe Besnik Begunca.

“Luftëtarë të dalluar të Zonës Operative të Nerodimes, sot simbolë të luftës për liri e pavarësi. Kaçaniku historikisht u dëshmua përballë pushtuesve, e obligim i yni është përkujdesja institucionale për vlerat që trashëguam nga ta. Lavdi!”, ka shkruar Haradinaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Derisa partitë tjera politike kanë folur për vija të kuqe…