Haradinaj përkujton Astrit Deharin në trevjetorin e ndarjes nga jeta

05 nëntor 13:16

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka përkujtuar sot Astrit Deharin, në trevjetorin e ndarjes nga jeta.

Haradinaj ka thënë se bashkëndjen me familjarët, miqtë dhe bashkëpunëtorët dhe se marshi i sotëm për Astritin është thirrje e ndërgjegjes kolektive për të vërtetën.

“Në trevjetorin e ndarjes nga jeta të Astrit Deharit, bashkëndjejë me familjarët, miqtë dhe bashkëpunëtorët, duke e ndarë dhimbjen me ta për këtë rast tragjik. Marshi i sotëm ‘Një Popull për drejtësi’ është thirrje e ndërgjegjes kolektive për të vërtetën”, ka shkruar Haradinaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përfaqësuesja e Kosovës në futboll do të zhvillojë dy ndeshjet…