Haradinaj: Qytetari i Kosovës sot i beson produkteve të prodhuara në Kosovë

20 shtator 2019 | 23:15
Para tyre ai ka folur për rritjen e prodhimit dhe konsumimit të produkteve vendore, sidomos pas vendosjes së taksës ndaj produkteve serbe.
Ai ka thënë se tash edhe konsumatori kosovar po i beson produkteve vendore.

“Sot, kushdo që prodhon në Kosovë, nuk është i varur në askënd. Sot, qytetari i Kosovës, konsumatori i Kosovës po i beson produkteve të prodhuara në Kosovë. Sot kemi më shumë nëpër shtëpitë tona kemi më shumë mall Kosove, më shumë mall të duarve tona, të njerëzve tanë”, ka thënë Haradinaj.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kampionia e Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina ka zhvilluar një…