Haradinaj sot në Bruksel

18 dhjetor 2017 | 09:14

Kryeministri Ramush Haradinaj sot do të udhëtojë për në Bruksel, ku do të marrë pjesë në një takim jo formal me kryeministrat e vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Pos Haradinajt të ftuar nga shefja e diplomacisë së Bashkimit Evropian, Federica Mogherini do të jenë kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ai i Maqedonisë Zoran Zaev, i Malit të Zi Dushko Markoviq , kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq dhe kryesuesi i Këshillit të Ministrave të Bosnjës dhe Hercegovinës Denis Zvizdiq.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Që nga një lojtarët e thjeshtë në fushë, e deri…