Haradinaj thotë se ka shpëtuar dhjetëra persona të ndjekur nga Erdogani

10 prill 21:45

Kryeministri Ramush Haradinaj ka dhënë një intervistë për emisionin Pressing të Leonard Kerqukit në T7.

I pari i Qeverisë së Kosovës Ramush Haradianj ka shpjeguar rrëmbimin dhe dëbimin e gjashtë gylenistëve nga Kosova në Turqi.

Thotë se po ta kuptonte me kohë rastin, nuk do të lejonte dëbimin e tyre.

Por sipas tij, një listë e gjatë emrash gylenistësh ka ekzistuar.

“Supozohet se ka qenë një listë e gjatë e njerëzve. Më shumë se 10″, ka thënë Haradinaj.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Vizita në Francë e princit trashëgimtar saudit, Mohammed bin Salman…