Haxhiu reagon ndaj deklaratës së Mustafës: Vijat e kuqe gjithnjë janë hequr në emër të ‘interesave madhore’

26 shtator 22:48

Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje, ka reaguar pas deklaratës së kryetarit të LDK-së, Isa Mustafës, i cili ka thënë se ky subjekt politik vijat e kuqe i ka larguar me të gjitha partitë.

Ajo përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se vullneti i shprehur më 6 tetor të vitit të kaluar ishte vijë e qartë e kuqe me politikën e vjetër.

“Nga poli i PDK-së, LDK tha se po afrohej me VV-në. Dhe kështu mori votat e qytetarëve. Kjo vijë e kuqe e LDK-së u hoq në muajin mars kur rrëzuan qeverinë Kurti dhe tradhtuan votën qytetare. Ajo që tha sot Isa Mustafa është vetëm titulli i një vepre që kishte nisur më herët. Nëse qytetarët kanë vendosur saktësisht ndryshe nga ajo çka paska vendosur LDK, atëherë kjo e fundit përfundimisht i ka vënë vijë të kuqe vullnetit qytetarë”, ka shkruar Haxhiu.

Ajo ka shkruar se: “Sigurisht, vijat e kuqe gjithnjë janë hequr në emër të ‘interesave madhore'”.

“Këto janë orvatjet për t’i ikur zgjedhjeve në mënyrë që kjo nomenklaturë të mbijetojë edhe ndonjë ditë”, ka shkruar Haxhiu.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Administrata e presidentit Donald Trump ka propozuar të eliminojë “kohëzgjatjen…