Holanda kualifikohet në Play-off të Ligës së Kombeve

23 shtator 00:13

Kombëtarja e Holandës ka shënuar edhe një fitore në kuadër të Ligës së Kombeve.

Tulipanët kanë mposhtur në udhëtim Kombëtaren e Polonisë me rezultat 2-0, duke siguruar vendin e parë në Grupin 4 të Ligës A, gjë që i siguron Play-offin.

Cody Gakpo kaloi Holandën në epërsi në minutën e 14-të të ndeshjes.

Golin e fitores e shënoi futbollisti Steven Bergwijn, i cili shënoi pas një aksioni fenomenal nga skuadra holandeze në minutën e 60-të.

Me këtë fitore, Holanda ka siguruar pozitën e parë në Grupin 4 të Ligës A në Ligën e Kombeve me 13 pikë, e ndjekur nga Belgjika e cila ka 10 pikë, Polonia 4 pikë dhe Uells me 1 pikë.

Holada po ashtu ka siguruar edhe play-offin e Ligës së Kombeve, ku do të pret edhe fitueset e grupeve në tre grupet tjera të Ligës A.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kombëtarja e Kroacisë ka marr pozitën e parë në Grupin…