Hoxhaj flet për koalicionet: PDK-ja është në fushën e gjelbërt, kurse të tjerë janë rezervë

05 gusht 2019 | 23:40

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, duke folur në emisionin “Interaktiv” të KTV-së për vijat e kuqe që po ia vënë partitë tjera PDK-së për të mos bërë koalicion, ka thënë se LDK-ja gjithëherë ka vënë vija të kuqe por në fund ka hyrë në koalicion me PDK-në.

Ai ka thënë se kështu ka bërë edhe AAK-ja dhe AKR-ja.

Hoxhaj ka thënë se “PDK-ja është në fushën e gjelbërt, kurse të tjerë janë rezervë”.

Sipas tij, të gjitha partitë tjera sillen rreth PDK-së.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të martën në orën 11:00, në zyren e Federatës së…