Hoxhaj: Me mendje e zemër jam me Gucatin dhe Haradinajn

18 maj 15:53

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Speciale për dënimin e drejtuesve të OVLUÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj me nga katër vjet e gjysmë burgim.

Hoxhaj ka thënë se sot është me mendje e me zemër me Gucatin dhe Haradinajm, duke thënë se lufta e UÇK-së përball Serbisë ka qenë e drejtë dhe e pastër.

“Me mendje dhe me zemër jam sot tek luftëtarët e lirisë, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. Lufta e UÇK-së përballë sistemit pushtues të Serbisë ka qenë e drejtë, e pastër dhe historia e saj nuk mund të rishkruhet nga askush! Bashkëndiej me familjen Haradinaj dhe Gucati, uroj të kenë forcë të përballojnë padrejtësinë që po u bëhet”, ka shkruar Hoxhaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Rusia ka bërë me dije të mërkurën vendimin për të…