Hoxhaj në Reçak: Kriminelët e luftës do ta marrin dënimin e merituar

15 janar 14:05

Në 20-vjetorin e masakrës së Reçakut, zevendëskryeministri Enver Hoxhaj ka thënë se kriminelët e luftës do ta marrin dënimin e merituar.

Ai ka thënë se masakra e Reçakut është dëshmi për çmimin e lartë që pagoi Kosova për liri.

“Sot Republika e Kosovës dhe qytetarët e saj gëzojnë lirinë dhe pavarësinë falë sakrificës sublime të popullit tonë. Masakra e Reçakut është dëshmi për çmimin e lartë që pagoi Kosova për liri. Do të angazhohemi deri në fund që gratë, burrat, fëmijët dhe pleqtë të cilëve iu mor jeta padrejtësisht ta marrin drejtësinë. Kriminelët e luftës do ta marrin dënimin e merituar”, ka thënë Hoxhaj.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Rita Ora është bërë fytyra e re e markës së…