Hoxhaj pret në takim lamtumirës ambasadorin e Bullgarisë

28 mars 11:24

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur sot në një takim lamtumirës ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Nedialtcho Dimitrov Danatchev.

“Në takimin lamtumirës me ambasadorin e Bullgarisë në Kosovë, Nedialtcho Dimitrov Danatchev, e falënderova për punën dhe bashkëpunimin e vazhdueshëm, si dhe kontributin në forcimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Bullgarisë”, ka shkruar Hoxhaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

Ai ka theksuar se Kosova është e përkushtuar për thellimin e raporteve si në aspektin bilateral, ashtu edhe atë kulturor e ekonomik.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Katër muaj që nga vendosja e taksës 100 për qind…