Hysenagolli, MVP i xhiros së parë

25 tetor 14:45

Në fundjavë u zhvillua java e parë e Ligës Unike, duke dhuruar ndeshje interesante.  Basketbollisti me efekshmërinë më të lartë ishte Endrit Hysenagolli i Tirana Neptun, 38.

Ai ndaj Rahovecit shënoi 24 pikë dhe kishte 18 kërcime, katër asistime dhe një top të vjedhur, duke qenë lojtari i ndeshjes, për të ndihmuar skuadrën tiranase të shënojë fitoren e parë në këtë edicion.

Kampioni Golden Eagle Ylli mundi Vllazninë e Shkodrës 67-79, ku te therandasit u dalluan Barret Benson me 14 pikë e 12 kërcime dhe Erjon Kastrati me 17 pikë e gjashtë kërcime.

Kamza Basket regjistroi fitoren e parë, duke mundur Prizrenin 16 me rezultat 91:96, ku më i dalluari ishte Matthew Eldrigde me 23 pikë, 11 kërcime dhe tri asistime. Fitoren e parë e shënoi Peja, duke mundur Teutën në udhëtim 73:82, derisa në parket më i miri ishte kroati i Pejës, Henrik Sirko me 22 pikë, 11 kërcime dhe katër asistime.

Top 5: Endrit Hysenagolli i Tirana Neptun, Barret Benson dhe Erjon Kastrati të Golden Eagle Yllit, Matthew Eldrigde i Kamza Basket dhe Henrik Sirko i Pejës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Drejtori ekzekutiv i Byrosë Kosovare të Sigurimeve, Sami Mazreku, ka…