Ibra: Faullin ndaj Azpilicuetas e bëra me qëllim

23 nëntor 17:41

Sulmuesi i AC Milanit, Zlatan Ibrahimoviq, ka folur rreth faullit që ka bërë ndaj mbrojtësit të Spanjës, Cesar Azpilicueta. Sulmuesi suedez e ka pranuar se e ka goditur mbrojtësin kundërshtar me qëllim.

“E bëra me qëllim. Nuk është turp të thuhet se ai bëri diçka ndaj një lojtari tim. E bënte të madhin kundër lojtarit tim. Nuk kishte t… ta bënte kundër meje. Nuk mund të sulmosh një qen që nuk flet. Sulmoje atë që është në gjendje të bëjë diçka. Është lehtë të zgjedhësh bashkëlojtarin që është 20 vjet dhe shumë djalë i mirë. Shpresoj që ta kuptoj këtë. Do ta bëj sërish. 100 për qind”, ka thënë Ibrahimoviqi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qeveria e tanishme me të drejtë është pa nga shumë…