IKShPK: Jo tubime, virusi vret

10 gusht 11:35

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës dalë kundër mbajtjes së tubimeve publike.

Në postimin e fundit të IKShPK-së në “Facebook”, ky institut ka shkruar: “Jo tubime! Virusi vret!”

Ky reagim ka ardhur pasi reperi i njohur Mozzikut, gjatë vikendit, ka mbajtur një tubim në Mitrovicë, ku janë  grumbulluar një numër i madh i të rinjve, shumica e të cilëve nuk kishin maska dhe nuk e respektonin distancën fizike.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kur flitet për luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës sekujt…