Infektologu Salihu: Njëvjeçari me koronavirus është në gjendje të mirë

07 prill 15:49

Në mesin e të infektuarve me koronavirus në Kosovë është edhe një 1-vjeçar.

Infektologu Sali Ahmeti, ka konfirmuar për “klankosova.tv” se gjendja e fëmijës është e mirë dhe stabile.

“Gjendja e fëmijës është e mirë, në dukje nuk vërehet se është sëmurë, nuk ka nevojë për ndonjë ndihmë mjekësore, ushqehet dhe qëndron mirë. Bashkë me fëmijën është infektuar edhe nëna e tij që po qëndron bashkë me të në Infektivë”, ka thënë Ahmeti.

Kujtojmë se numri i të prekurve me koronavirus në vend ka shkuar në 170 si dhe katër viktima.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka pritur në…