Interi i ofron kontratë të re Dybalas

24 qershor 08:34

Interi ka formuluar kontratë të re për Paulo Dybalan, por që është dukshëm më e vogël se sa do të kishte fituar në Juventus.

Reprezentuesi argjentinas është një lojtar i lirë, pasi Juve fillimisht kishte rënë dakord për një marrëveshje prej 10 milionë euro për sezon përpara se të tërhiqte ofertën.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Interi tani ka formuluar propozimin e tyre dhe është për një pagë bazë prej 5 milionë euro për sezon, plus 1 milionë euro bonuse nëse ai luan të paktën 50 për qind të ndeshjeve, transmeton Klankosova.tv.

28-vjeçari arriti të luajë vetëm 29 ndeshje në Serie A për Juventusin këtë sezon, plus 10 në të gjitha garat e tjera, me pesë në Champions League.

Ai megjithatë shënoi 15 gola dhe dha gjashtë asistime.

Interi i ka kërkuar gjithashtu agjentit Jorge Antun që të ulë kërkesat e komisionit për lojtarin e lirë, dhe si rezultat aktualisht po flet drejtpërdrejt vetëm me ndërmjetësin Fabrizio De Vecchi dhe jo me vetë Antun.

Paga do të kishte gjithashtu bonuse të tjera të lidhura me performancën, por shuma bazë prej 5 milionë euro është sigurisht shumë më pak se 7 milionë euro plus bonuset që ai kërkonte.

Një tjetër shënim është prania e një klauzole në kontratën e Dybala për një shitje të ardhshme.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sot në Bruksel do të vazhdojë dita e dytë e…