Irani prezanton qilimin 600 metra të gjatë

14 gusht 2019 | 11:43

Qilimi më i madh në botë me gjatësi 600 metra u prezantua në Panairin Ndërkombëtar të Qilimave të punuar me dorë në Tabriz. Ai është punuar në 60 modele dhe 70 ngjyra, ndërsa peshon tre ton. Për këtë janë nevojitur gjashtë vjet punë në dy ndërrime.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Këngëtarja e njohur nga Prishtina, Rita Ora, ka performuar dje…