Ish-deputeti i LV-së, Florin Krasniqi, kthehet për ta përkrahur PSD-në

27 shtator 2019 | 21:33

Biznesmeni Florin Krasniqi, ish-deputet i Vetëvendosjes, që jeton në Amerikë, është kthyer pas shumë kohësh direkt në fushatë.

Ai është parë në tubimet e fundit të koalicionit PSD-AAK, derisa viteve të fundit ishte krejtësisht jashtë politikës.

Lëvizja Vetëvendosje, pjesë e së cilës ishte Krasniqi, është ndarë në fund të vitit 2016, ndërsa i bie që ish-deputeti është në pjesën e të pakënaqurve.

Krasinqi është kthyer në Prishtinë për të përkrahur një pjesë të ish-kolegëve të tij, që janë ndarë nga LV-ja e Kurtit dhe tash janë pjesë e Partisë Socialdemokrate.

Në PSD kanë thënë për Gazetën Express se Krasniqi po merr pjesë në tubimet elektorale sepse e mbështet këtë parti, e rrjedhimisht edhe koalicionin AAK-PSD.

Në një nga fotografitë e tubimit të koalicionit që moto ka “100% shtet”, Krasniqi është para krah dy liderëve të partive përkatëse, Shpend Ahmetit e Ramush Haradinajt. Në fotografi shihen edhe kandidatët për deputetë, Dardan Molliqaj e Shpend Ahmeti.

Ky koalicion sot ka mbajtur tubime në Deçan dhe Junik, ndërsa Krasniqi ishte bashkë me ta dje në tubimin qendror në Prishtinë.  

Florin Krasniqi ka qenë deputet i LV-së në legjislaturën e katërt të Kuvendit të Kosovës, gjatë viteve 2010-2014.

Ai është sipërmarrës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bajram Hasani, kandidat për deputet nga koalicioni AAK-PSD, ka thënë…