Ish-ushtari i UÇK-së nga Haga: Ndiheshin krenarë për luftën e UÇK-së dhe lirinë e Kosovës

04 nëntor 12:24

Ish-ushtari i UÇK-së, afaristi nga Drenica që jeton në Gjermani, Albert Bucolli, ka vizitur drejtuesit e UÇK-së të cilët po mbahen padrejtësisht në Hagë.

Bucolli përmes “Facebook”, ka bërë të ditur se ish-krerët e UÇK-së ndiheshin të lumtur dhe krenarë për luftën e pastër të UÇK-së dhe lirinë e Kosovës.

“Gjatë këtyre tri ditëve të qëndrimit tim në Hagë, në dyvjetorin e arrestimit, i vizitova drejtuesit e UÇK-së.

Ata ishin mirë me shëndet dhe shumë unik. Edhe pse po mbahen padrejtësisht të burgosur politikë në Evropë, ata po ndihen të lumtur dhe krenarë për luftën e pastër të UÇK-së dhe lirinë e Kosovës.

Liri për çlirimtarët!”, ka shkruar Bucolli.

Postimi i plotë i tij:

Gjatë këtyre tri ditëve të qëndrimit tim në Hagë, në dyvjetorin e arrestimit, i vizitova drejtuesit e UÇK-së.

Ata ishin mirë me shëndet dhe shumë unik. Edhe pse po mbahen padrejtësisht të burgosur politikë në Evropë, ata po ndihen të lumtur dhe krenarë për luftën e pastër të UÇK-së dhe lirinë e Kosovës.

Liri për çlirimtarët!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ishte në Tropojë në një…