Ismaili dhuron një autoambulancë për Klinikën e Neonatologjisë në QKUK (Foto)

14 mars 2018 | 16:25

Ministri i Shëndetësisë (MSh), Uran Ismaili, ka bërë me dije se nga e mërkura, foshnjat e lindura me probleme shëndetësore nga shtatë qytetet kryesore të Kosovës do të transportohen për në Klinikën e Neonatologjisë në QKUK, me autoambulancë e cila ka të gjitha pajisjet për transport profesional.

“Me dhurimin e kësaj autoambulance, kemi shtuar një shërbim të ri në QKUK, i cili ka munguar deri më sot. Pas ofrimit të këtij shërbimi emergjent dhe profesional, ne presim që edhe shkalla e vdekshmërisë te foshnjat e lindura para kohe dhe me probleme shëndetësore, të ulet edhe më tej. Urime Klinikës së Neonatologjisë për fillimin e këtij shërbimi të ri”, ka shkruar Ismaili në llogarinë e vet në “Facebook”.

Image may contain: 11 people, people smiling, people standing, suit and outdoorImage may contain: indoorImage may contain: 6 people, people smiling, people standing, wedding and outdoorImage may contain: 2 people, people smiling, people standing, wedding and indoorImage may contain: 4 people, people smiling, people standingImage may contain: 1 person, smiling, indoorImage may contain: 3 people, people sitting and indoorImage may contain: 3 people, wedding and indoor

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputetja Donika Kadaj-Bujupi pas rikthimit të saj në Aleancën për…