Ismet Bexheti sjell këngën kushtuar shqiptarëve të dëbuar në Turqi (video)

20 nëntor 2023 | 14:39

Këngëtari i njohur i muzikës popullore, Ismet Bexheti, ka publikuar projektin më të ri muzikor.

Bexheti për  adhuruesit e këngës shqipe ka lansuar këngën “Shqiptar sikur ti”.

Kjo këngë i kushtohet shqiptarëve të dëbuar në Turqi gjatë shekullit të kaluar.

Teksti, muzika dhe orkestrimi i kësaj kënge është realizuar nga vet Ismet Bexheti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Kosovë përmes një reagim publik…