Ja grupet komplete të Ligës së Kombeve

24 janar 2018 | 13:56

Sot (e mërkurë) në Zvicër është hedhur shorti i Ligës së Kombeve.

Përfaqësueset janë ndarë në katër Liga me nga tri dhe katër ekipe, ndërsa emrat e kundërshtarëve i kanë mësuar edhe Përfaqësuesja e Kosovës dhe Kombëtarja e Shqipërisë.

Liga e Kombeve

Liga A

Grupi 1: Gjermania, Franca, Holanda
Grupi 2: Belgjika, Zvicra, Islanda
Grupi 3: Portugalia, Italia, Polonia
Grupi 4: Spanja, Anglia, Kroacia

Liga B

Grupi 1: Sllovakia, Ukraina, Republika Çeke
Grupi 2: Rusia, Suedia, Turqia
Grupi 3: Austria, Bosnja e Hercegovina, Irlanda e Veriut
Grupi 4: Uellsi, Republika e Irlandës, Danimarka

Liga C

Grupi 1: Skocia, Shqipëria, Izraeli
Grupi 2: Hungaria, Greqia, Finlanda, Estonia
Grupi 3: Sllovenia, Norvegjia, Bullgaria, Qipro
Grupi 4: Rumania, Serbia, Mali i Zi, Lituania

Liga D

Grupi 1: Gjeorgjia, Letonia, Kazakistani, Andorra
Grupi 2: Bjellorusia, Luksemburgu, Moldavia, San Marino
Grupi 3: Kosova, Malta, Azerbajxhani, Ishujt Faro
Grupi 4: Maqedonia, Armenia, Lihtenshtajni, Gjibraltari

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës (OAK), gjatë një…