Ja lista e Francës, risi Anthony Martial

08 nëntor 17:03

Trajneri i Kombetarës së Francës, Didier Deschamps e zbuloi listën e futbollistëve për ndeshjen ndaj Holandës më 16 nëntor në kuadër të Ligës së Kombeve dhe miqësoren kundër Uruguait, që zhvillohet katër ditë më vonë.

Risi në listën e trajnerit kampion bote është rikthimi i sulmuesit të Manchester United, Anthony Martial.

Lista e futbollistëve:

Portierët: Alphonse Areola, Hugo Lloris, Steve Mandanda.

Mbrojtësit: Lucas Digne, Presnel Kimpembe, Benjamin Mendy, Benjamin Pavard, Adil Rami, Mamadou Sakho, Djibril Sidibe, Raphael Varane.

Mesfushorët: N’Golo Kante, Blaise Matuidi, Tanguy Ndombele, Steven Nzonzi, Paul Pogba.

Sulmuesit: Ousmane Dembele, Nabil Fekir , Olivier Giroud, Antoine Griezmann, Anthony Martial, Kylian Mbappe, Florian Thauvin.

/Epoka e re/

 

 

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara