Ja si e drejton kombajnë presidenti (Video)

11 korrik 15:37

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në hapjen e korrje-shirjeve në Komunën e Ferizajt, përkatësisht në fshatin Prelez i Jerlive.

Me këtë rast, Thaçi ka drejtuar kombajnë, duke nisur kështu sezonin e korrje-shirjeve.

Presidenti Thaçi ka qenë i shoqëruar nga kryetari i Ferizajt, Agim Aliu dhe fermeri Xhevat Uka, i cili është kultivues i rreth 300 hektarëve me grurë dhe rreth 200 hektarëve me misër.

Korrje-shirjet e grurit në Komunën e Ferizajt (Drejtpërdrejt)

Gepostet von Hashim Thaçi am Mittwoch, 11. Juli 2018

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Massimiliano Allegri e ka vlerësuar Cristiano Ronaldon për kualitetin që…