Ja si e komenton Delawie triumfin e Kosovës U18

30 korrik 2018 | 13:33

Ambasadori amerikan, Greg Delawie, i ka uruar basketbollistët e përfaqësueses së Kosovës U-18 në basketboll, të cilët u shpallën kampionë të Evropës në Divisionin C.

Në finalen e të dielës mbrëma, talentet tanë nënshtruan Qipron dhe nga viti i ardhshëm do të garojnë në Divisionin B.

“Urime ekipit të Kosovës për triumfin në Kampionatin Evropian U-18. Faleminderit që na treguat të gjithëve se çfarë mund të arrihet me punë të jashtëzakonshme ekipore”, ka shkruar Delawie në “Twitter”.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Quni, ka…