Ja të gjitha grupet në “Euro 2020”

02 dhjetor 2018 | 13:06

Shqipëria ndaj Francës dhe Kosova ndaj Anglisë janë përballjet me interesante për shqiptarët në kualifikohet për Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Kuqezinjtë e Christian Panuccit do të përballet edhe me Francën, Islandën dhe Turqinë. “Dardanët” do të përballen me Anglinë, Çekinë, Bullgarinë dhe Malin e Zi.

Ndërsa Zvicra e shqiptarëve është në grup me Danimarkën, Irlandën, Gjeorgjinë dhe Gjibraltarin.

Grupi A

Anglia
Çekia
Bullgaria
Mali i Zi
Kosova

Grupi B

Portugalia
Ukraina
Serbia
Lituania
Luksemburgu

Grupi C

Holanda
Gjermania
Irlanda Veriore
Estonia
Bjellorusia

Grupi D

Zvicra
Danimarka
Irlanda
Gjeorgjia
Gjibraltari

Grupi E

Kroacia
Uellsi
Sllovakia
Sllovakia
Hungaria

Grupi F

Spanja
Suedia
Norvegjia
Rumania

Grupi G

Polonia
Austria
Izraeli
Sllovenia

Grupi H

Franca
Islanda
Turqi
Shqipëria
Moldavia
Andorra

Grupi I

Belgjika
Rusia
Skocia
Qipro

Grupi J

Italia
Bosnje & Hercegovina
Finlanda
Greqia
Armenia
Lihtenshtejni

/Epoka e re/

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shorti e ka përcaktuar Përfaqësuesen e Kosovës në Grupin A…