Jeronimo Sarin, trajner i KB Peja

11 shtator 20:11

KB Peja njofton se ka arritur marrveshje me trajnerin kroat, Jeronimo Sarin, për sezonen 2019/20.

Trajneri i cili ka një provoj si trajner nga viti 2006, përveç ekipeve kroate, ka stervitur edhe ekipet KB Prishtina, KB Bashkimi dhe Vllaznia nga Shkodra.

“Së bashku me Jeronimo Sarin, klubi ka filluar te kompletoj ekipen e sezones se ardhshme dhe trajneri pritet t’i bashkohet ekipes shumë shpejt për t’i filluar stervitjet”, thuhet në njoftimin e KB Peja.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në kuadër të panairit njëditor të librit në Zvicër "Diaspora…