Jetullah Geci viziton liderët e UÇK-së në Hagë: Ata janë themeli i shtetit të Kosovës

30 mars 16:09

Ish-komandanti i Brigadës 112 “Arben Haliti” në Zonën Operative të Drenicës, Jetullah Geci, ka vizituar të enjten liderët e UÇK-së, të cilët janë duke u mbatur në paraburgim në Hagë që nga nëntori i vitir 2020.

Lajmin për këtë vizitë e ka bërë me dije djali i Gecit, Arbëri, i cili ka thënë se liderët e UÇK-së që po gjykohen në Gjykatën Speciale në Hagë janë themeli i shtetit të Kosovës.

“Kudo që gjendeni Çlirimtarë bashkëluftëtarët e shokët i keni krahë! Sot babai im Jetullah Geci ishte në vizitë tek shokët e tij në Hagë! Trimat tanë që po gjykohen atje janë themeli i shtetit tonë”, ka shkruar Geci në “Facebook”.

Jetullah Geci është njeri nder luftëtarët e parë të UÇK-së dhe dajë i komandantit legjendar, Adem Jashari.

Në qendrën e paraburgimit në Hagë janë duke u mbajtur Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi, Jakup Krasniqi, Hysni Gucati, Nasim Haradinaj, Salih Mustafa dhe Pjetër Shala.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bundesliga rikthehet pas pauzës së kombëtareve me “Der Klasikker”, në…