Joshua, kampion i botës në boks

31 dhjetor 16:19

Boksieri britanik Anthony Joshua e ka shkruar historinë në vitin 2017, pasi është shpallur kampion i botës në peshat super të rënda të versioneve WBA, IBF dhe IBO.

I riu Anthony Joshua e ka mposhtur Wladimir Klitschkon për t’u shpallur kampion i ri në peshat super të rënda. Dy boksierët dhuruan spektakël në “Wembley”, ku ishin mbi 90 mijë tifozë.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Xhudoja ka pasur suksese edhe në vitin 2017. Në muajin…