Juve-Porto, formacionet e mundshme

09 mars 2021 | 13:35

Juventusi dhe Porto përballen sonte në ndeshjen kthyese të Ligës së Kampionëve me synim që të sigurojnë kualifikimin në çerekfinale.

Porto e ka fituar ndeshjen e parë me rezultat 2-1, derisa “Zonja e Vjetër” është e gatshme të përmbysë këtë rezultat.

Trajneri Andrea Pirlos nuk do t’i këtë Paulo Dybalan, Rodrigo Bentacur, Matthijs de Ligt i dhe Danilon. Portugexët janë të kompletuar për këtë ndeshje.

Formacionet e mundshme:

Juventus (4-4-2): Szczesny; Cuadrado, Bonucci, Demiral, Sandro; Ramsey, Rabiot, McKennie, Chiesa; Morata, Ronaldo.
Porto (4-4-2): Marchesin; Manafa, Pepe, Leite, Zaidu; Oliveira, Uribe, Otavio, Corona; Taremi, Marega.

/Epoka e re/ 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Anëtari i Këshillit të LDK-së, Xhafer Tahiri, ka shprehur përkrahjen…