Juve i shtohet garës për Ozilin

08 janar 2018 | 15:10

Pas Manchester Unitedit dhe Bayern Munchen garës për transferimin e Mesut Ozilit nga Arsenali i është shtuar edhe kampionia aktuale e Italisë, Juventus.

Reprezentuesi i Gjermanisë nëse nuk largohet në këtë afat kalimtar, atëherë në qershor do të jetë i lirë, pasi kontrata me Arsenalin i përfundon.

Ozili asnjëherë nuk ka treguar interesim për rinovimin e kontratës, prandaj largimi në këtë muaj është i mundshëm. 29-vjçari ka luajtur për Real Madridin dhe Werder Bremen dhe Schalke 04.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Shëndetësisë (MSh), Uran Ismaili, ka bërë me dije…