Kante vazhdon me Chelsean 

23 nëntor 14:25

Chelsea e ka zyrtarizuar kontratën e re pesë vjeçare me N’Golo Kanten. Kante ka në supe edhe dy çmime nga Premier Liga, lojtari i vitit i zgjedhur nga PFA dhe FWA.

Ai, po ashtu ishte lojtari kryesor që sezonin e kaluar Chelsea fitoi FA Cupën, derisa e fitoi edhe çmimin si lojtari i vitit nga Chelsea. 27-vjeçari po e ruan formën e tij dhe është njëri nder më meritorët që Chelsea ende nuk ka pësuar humbje sivjet.

Kante iu bashkua Chelseat nga Leicester City në verën e vitit 2016.

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
KFOR- i ka reaguar pas aksionit të sotëm në veri…