Kapen 1566 litra naftë të kontrabanduara

23 janar 12:15

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona pasi kanë pasur të ngarkuar në automjet 58 bidonë me 1566 litra naftë.

Sipas njoftimit të Policisë së Koosvës, të arrestuarit nuk e kanë deklaruar prejardhjen dhe destinacionin e dërgimit të naftës. “Pas intervistimit dy të dyshuarit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje, ndërsa automjeti i tyre së bashku me derivate janë konfiskuar”, thuhet në njoftim.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot ka bërë nderime te…