Kapen tre afganë në një kamion, arrestohet një turk

01 maj 12:51

Policia e Kosovës (PK) ka arrestuar në Gjilan një shtetas nga Turqia, pasi i njëjti me targa të shtetit turk kishte transportuar nga Greqia tre azilkërkues shtetas të Afganistanit.

Me vendimin e prokurorit i dyshuari është dërguar në qendrën e mbajtjes, kurse tre shtetasit afganë përmes zyrës së migrimit janë dërguar në qendrën e azilkërkuesve në Lipjan.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri dhe kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë…