Kavajë: Dyshohen se e rrahën dhe e goditën me veturë që ta vrisnin, njëri nga vëllezërit arrestohet, tjetri arratiset

25 shkurt 2024 | 15:49

Policia shqiptare ka arrestuar një 30-vjeçar në Kavajë, nën dyshimin se bashkë me vëllain e tij pasi e rrahën një 25-vjeçar e kanë goditur me veturë me qëllim që ta vrisnin.

Vetura ishte e viktimës, ndërsa 26-vjeçari e ka braktisur atë menjëherë pas konfliktit.

Prangat iu vunë edhe viktimës, pasi rezultoi se ishte duke vozitur nën ndikim të alkoolit.

“Mbrëmjen e djeshme, shërbimet e Policisë pas njoftimit të marrë për një konflikt ndërmjet 3 shtetasve, në lagjen nr. 2, kanë shkuar menjëherë në zonë, për të identifikuar dhe nxjerrë përpara përgjegjësisë penale, shtetasin/it përgjegjës”.

“Falë ndërhyrjes në kohë shërbimet e Policisë parandaluan përshkallëzimin e konfliktit dhe arrestuan në flagrancë shtetasin H. U., 30 vjeç, si dhe shpallën në kërkim vëllanë e tij, shtetasin G. U., 26 vjeç, të dy banues në Kavajë, sepse dyshohet se pas një konflikti për motive të dobëta, kanë tentuar të vrasin shtetasin L. L., 25 vjeç, duke e dhunuar fizikisht atë dhe duke goditur me automjet, automjetin që drejtonte ky shtetas”.

“Vijon puna për kapjen e 26-vjeçarit që braktisi automjetin, sapo goditi me të, automjetin e shtetasit L. L.”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme, tha policia shqiptare.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Papa Françesku ka bërë thirrje për një zgjidhje diplomatike të…